/ Fórumok /

Műgyanta öntés

Segítsünk együtt Kapitanynak, hogy megismerje a műgyanta öntés minden titkát.
Köszönöm.
Minden kis segítség sokat jelent
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83.
Gabusch 610105 2016. június 6. 22:56
Válasz erre
Itt az alapvető kérdés az, hogy mit akar önteni az ember és miért. Annyira nem drága, utoljára az alvinos gyantát tán 3500 Ft körül vettem, és guminak Oxam DC-t használtam, évekkel a szavatosság lejárta után is, simán. Kicsit talán gyorsabban kötött. Az volt talán 8 eFt, tehát egy átlagos harckocsimakett árából simán kijön a kettő és azért évekig eláll, ha mondjuk áttöltöd a gyantát üvegbe. De tavaly még használtam 2012-ben lejárt Biresint is, mondjuk azt az eredeti fémdobozban hagytam.

Az, hogy mennyire kell hozzá vákuum, és/vagy nyomáskamra attól függ, hogy mennyire bonyolult az az alkatrész amit öntesz. A kétoldalas formák nálam szopásnak minősülnek. Egy több ütegsoros hajó esetében viszont én mindenképpen megpróbálkoznék a technikával, mert ha önteted, vagy veszed a cuccot, valószínűleg sokkal drágább lesz, továbbá mindig van valami, amit érdemes lehet sokszorosítani és egyszerű.
lacipapa 610098 2016. június 6. 21:17
Válasz erre
Én még nem öntöttem,de öntettem, itt olvasom,hogy nem olcsó az alapanyag.Formagumi + gyanta és a teknológia sem egyszerű,ha normális végterméket akarsz.
Vannak itt jól begyakorolt öntő mesterek,biztos olcsóbban kijönnél anyagilag.Egy formából (mondják)minél több alkatrészt öntenek,annál olcsóbb darabja.
Gondold végig,érdeklődjél!Nem lebeszélni akarlak,de,ha nem sikerül,jó sok pénzt kidobsz.
Forgacs 610097 2016. június 6. 21:17
Válasz erre
Varjúbácsi 610090 2016. június 6. 20:13
Válasz erre
Gyantának az AlvinPlast Fastcast-F32-t ajánlanám, mintázóguminak pedig szintén AlvinPlast cuccot,a ZA 22 Mould-ot.
Forgacs 610063 2016. június 6. 11:43
Válasz erre
Tiszteletem mindenkinek!

Kezdő vagyok a műgyanta öntés terén, viszont mindenképpen meg akarom próbálni ezt a techniokát. Elsősorban hajóhoz szeretnék löveget önteni vele illetve egyéb alkatrészeket, csak nem tudom milyen konkrét anyagot kellene keressek ami jó lenne a célra. Tud valaki valamti ajánlani?
Lakonti 604675 2016. március 7. 11:46
Válasz erre
Üdv
Műgyanta öntő embert keresek aki profi minőségben tud önteni.
Köszönöm.
lesli 604636 2016. március 6. 18:53
Válasz erre
tédé 604626 2016. március 6. 15:57
Válasz erre
Szia! 

Hát elég nagy falat :)

1/32 es f-15 kabintetőre lenne szükségem, mert a revell sötét füst színben  (!) fröccsöntötte ki. Van még egy haverom aki ugyan ebben a cipőben jár, tehát 2db kellene

Üdv. Dani 
lesli 604617 2016. március 6. 13:29
Válasz erre
tédé 604580 2016. március 5. 19:49
Válasz erre
Köszönöm urak, esetleg egy elérhetőséget tudnátok adni hozzá, mert én nem vagyok a facén.
D.
lesli 604578 2016. március 5. 18:47
Válasz erre
Gabusch 604577 2016. március 5. 18:14
Válasz erre
A link azért nem működik, mert az eleje https és nem http. Márpedig előbbit sajnos elrontja a fórummotor. Ki kell törölni a hibaüzenet után a címsorból a "https//" szöveget és akkor jó. Nagyjából hetente probléma.

Így már elvileg jó lesz:

www.facebook.com/lajos.molnar.940
komp.n.rajmond@gmail.com 604559 2016. március 5. 15:34
Válasz erre
Sziasztok! 1komponensű vizes bázisú színtelen műgyantát hol tudnék venni online-én? Köszi a segítséget!
lesli 604546 2016. március 5. 11:20
Válasz erre
Üdv Nem tudom miért nem működik a link, de szerintem így is rá tudsz keresni!Nekem is tőle van egy Mig-29-es kabintető!
lesli 604544 2016. március 5. 11:09
Válasz erre
tédé 604533 2016. március 5. 08:28
Válasz erre
Sziasztok!

Tud valaki kabintetőt önteni úgy, hogy az később sem sárgul be? (Esetleg húzni? )
Persze nem ingyen kérném.

Üdv. Dani
tamas.daniel77@gmail.com
Amon 604105 2016. február 26. 12:47
Válasz erre
Sziasztok!

Ha valaki tudna nekem segíteni másolni (saját célra) Dragon futógörgő tartó bakokat.
A segítségeket előre is köszönöm!
Elérhetőség az adatlapomon.

Üdv: Amon
szipipeti 602965 2016. február 11. 11:02
Válasz erre
Az AXXSON F 180-ból tudok egy próbamennyiséget adni...
Egyeztessünk...
Nekem az a tapasztalatom, hogy töltve sokkal masszívabb a kész műgyanta, jobban is eldolgozható szerszámokkal...
Az F180-as es kicsit korszerűbb mint a F18-as.. Pl a A komponensben sokkal kevesebb már a lebegő részecske mint az F18-ban, vagy a Biresinben, így kevésbé ülepedik ki tároláskor, illetve könnyebben felkeverhető.. Tapasztalat alapján viszont a "B" komponens érzékenyebb az újracsomagolásra, gyorsabban kikristályosodik... (még sötét helyen való tároláskor is!)
Mivel én töltetlenül nem használom, a töltött formájáról tudok nyilatkozni... 50%-os töltöttséggel kb.: 5 cm vastagságnál már megjelenik a zsugorodás...
Gabusch 602359 2016. február 5. 11:54
Válasz erre
Utoljára kb. egy kilót (90 deka?) vettem talán 3500-ért. Szerintem egy próbát megér.
Gabusch 602358 2016. február 5. 11:52
Válasz erre
Én írtam, hogy bizonyos szempontból jobb és vélhetően olcsóbb is.

Nekem nem volt vele gondom, de az is tény, hogy nem kíséreltem meg vele 1:35-ös királytigris testet telibe önteni. :)

Szerintem semmi bajod nem lesz vele, viszont el tudom képzelni, hogy nagyon fog melegedni, amit esetleg nem minden forma kedvel adott esetben. Pl. az Oyumaru és társai biztosan nem.
Vewghist 602353 2016. február 5. 11:44
Válasz erre
Sziasztok!

Idáig Biresin26-ot használtam, de gondoltam kipróbálnám az Alvinos cuccokat is. Volt olyan vélemény, hogy olcsóbb és jobb. Viszont ami elrettentett, hogy töltetlenül inyen fél centis vastagságot írnak, mint maximum vastagságot. Azért ebbe nem esett bele a legtöbb dolog, amit idáig öntöttem... Továbbra is töltetlenül vagy minimális töltéssel szeretnék dolgozni. Mi a tapasztalatotok? Bevállaljam, vagy maradjak inkább a Biresinnél?
szipipeti 601052 2016. január 23. 21:11
Válasz erre
Az általános (halványszűrke - fehér) gumik pl.: Silorub, Rubosil ect. gumik (az edző bekeverése előtt minimális porfesték hozzáadásával és alapos (állványos fúróval 15-20 perces) keverésével viszonylag jól színezhetők...
Portbpkeramia.hu
Nagyon sok "árnyalatuk" van pigmentekből..
Saját tapasztalat alapján 1 kg gumi elvisel 1 csapott evőkanálnyi pigmentport anélkül, hogy a fizikai teljesítménye romlana.
NAGYON ALAPOSAN EL KELL KEVERNI!
A port tároló (mondjuk befőttes üvegbe) tegyél egy SILICA gél zacskót -(mondjuk egy frissen vásárolt cipőből). Ez gátolja a por csomósodását - vizesedését.
szipipeti 601050 2016. január 23. 20:57
Válasz erre
Egyszerűen egy nagyobb vödörrel, műanyag edénnyel letakarom, aminek az aljára, - pontosabban így a tetejére, - fúrok egy nagyobb; 25-30 mm-es lyukat (forstner fúró) és porszívóval szívatom 1-2 percig. Általában elég. Egy festékes-vödör alá elég nagy dolgok is beférnek)
szipipeti 601047 2016. január 23. 20:48
Válasz erre
A "büdösödés" oka, hogy az "olcsóbb" gyanta nagyrésze POLIÉSZTER...
Ezeknek jellegzetes (általában) erős szúrós mandula szaguk van!
POLIÉSZTERHEZ LÉGZŐMASZK! Még szabad levegőn is! Csiszoláskor szintén! - nem elég a pormaszk!
Zárt ruházat! A kiöntött gyanta hetekig, hónapokig képes "párologni"... szaga van..

a SIKA BIRESIN és az AXSON F180-as POLIURETÁN gyanták... Ezek kicsit drágábbak, de nincs velük ilyen gond (nem párolognak)... Beltérben is viszonylag biztonsággal használhatók...
szipipeti 601044 2016. január 23. 20:42
Válasz erre
szipipeti 601041 2016. január 23. 20:39
Válasz erre
Szia!
Én Rubosilt, és a hozzá némiképp hasonló SILORUB-ot használom. (Jellemzően a H-20-asokat) Árban közel azonosak kb 3000 Ft + edző...
Használom a ZA 22 MOULD-ot is az ALVIN-Plast-tól... Persze minőségben jobb, árban kicsit több, mint duplája...
Én ezeknek a gyártásához használom:
www.holdshivers.honlapom.com
Ami a meghatározó: korrekten kell használni a formaleválasztókat...
PU gyantát öntök, Jellemzően (szintén az Alvin-tól) AXSON F18, illetve az újabb verziója F180 (+UV állóság) és a további előnyök - az árdrágulás mellett: kevésbé ülepedik ki az A komponens, könnyebben keverhető, keveréskor kevésbé habosodik, a gyanta jobban tölthető... (Kb60%)
A jól megválasztott (mesterdarab anyagához illesztett) leválasztó a formagumi készítéshez azért fontos, mert "összesülhet", és akkor kuka..
Illetve a gyanta (mind a PU, mind a poliészter) szintén "összesül" a gumival...
A jó gumi/gyanta kombó lehetővé teszi, hogy esetenként csak 3-5 öntésenként kell "formaleválasztózni", de ez nem minden esetben igaz!
Mind a gyantákat, mind a gumikat érdemes sötét helyen raktározni...
szipipeti 601039 2016. január 23. 20:22
Válasz erre
Sziasztok!
A ZA22 MOULD gumihoz kapható egy spec. adalék. Abban az esetben, ha ezzel (kb 1-2%)-ban a gumihoz keverjük, akkor a mézszerű folyadék helyett egy "pasztát" kapunk, ami egy kisebb fém spaklival kitűnően "felkenhető" a (formaleválasztózott)felületekre/tárgyakra. Nem folyik le! Természetesen kötés után a formáról lefordítható. Ebben az esetben nem kell egy "szekrényt" kitölteni a gumival, hanem (mérettől függően) elég lehet 0,5 - 1 cm falvastagság is...
Gabusch 600164 2016. január 14. 10:49
Válasz erre
Szia András!

A "nem nyitvatartási időben" olyan vasárnap delet jelent. Évente kétszer szoktam ugyanis "ereszd el a hajam" jellegű buliba menni a Vértes aljába, akkor kerülhetek arra gumiért.
Biztosan van azon a telepen valami őrség vasárnap is, de mivel akkor péntek kora délután megyek arra, ez nem játszik szerepet. Amúgy az elmúlt kb. 14 évben semmi dolgom nincs arra.
Gabusch 600163 2016. január 14. 10:45
Válasz erre
Köszönöm szépen. Ez jól jöhet, mert a gyantát az elmúlt két alkalommal tőlük szereztem be. De oda is csak évente kétszer járok, viszont a múltkor valami 2000 Ft körüli szállítási díjat mondtak a gyantára és egy gumi+gyanta rendelésnél (mivel a gyanta olcsóbb, mint a Biresin és szerintem van is olyan jó) tulajdonképpen megfelelő lenne.
Varjúbácsi 600158 2016. január 14. 08:36
Válasz erre
Gabusch!
Ha T-Silox-os gumit akarsz használni, nem kell a nyitvatartást lesni. Én rendszeresen úgy vásárolok náluk, hogy a portán hagyják a gumit a nevemre. Egy kis kellemetlenség van, az, hogy ki kell számolni pontosan a pénzt, mert a portás nem ad vissza! :-))
4WD 600153 2016. január 14. 06:47
Válasz erre
Haliho!

Az Alvinplast elköltözött Budaörsről, Budakeszire a TESCO mögé, de ők is postáznak.
Én már egy jó ideje a ZA-22 szilikongumijukat használom, ami addicíós gumi, de megközelíti a DC tulajdonságait.
-1:1-es keverésű, az egyik komponens kék, a másik fehér, ezért egészen kis mennyiség is könnyen kikeverhető.
-Sokkal folyékonyabb, kb. 5-6000-es, míg a DC kb. 20000 körül van. Vákum nélkül is jól önthető, de jól vákumozható.
-Gyorsan köt, kb. pár óra, de hőkezeléssel gyorsítható, ha kell.
-A keménysége 22-es (kb. mint a DC), de 5-15% szilikonolaj (50-es vagy 100-as viszkozitású) hozzáadásával puhítható, de akkor kissé változnak a tulajdonságai. Puhább lesz, jobban nyúlik ( a vékony, törékeny alkatrészeket így könnyebb kivenni belőle), de kicsivel könnyebben szakad, hasonlóan mint a többi szilikon.
-5+5 kilós kiszerelésben van, de mérnek ki belőle.
-Kicsivel olcsóbb mint a DC.

Léteznek másfajta addíciós gumik is, de elég drágák, sűrübbek, keményebbek, vagy túl gyorsan kötnek. Bár a szilikonolaj némiképpen lassítja a folyamatot.

A legjobb gumi amit eddig használtam a Rodhosil RP volt, de már nincs forgalomban.
A DC is jó, de az utóbbi időben kissé romlott a minősége az új, Úniós előírások miatti összetétel módosítások miatt. A DC katalizátora 5-6 hónap alatt tönkremegy, abból érdemes frisset használni.
Egyszerűbb formákhoz lehet olcsóbb gumikat is használni (S1, S2), de azok sokkal könnyeben szakadnak. A DC katalizátorával kicsit lassabban kötnek, és kissé javulnak a tulajdonságaik is.

Remélem tudtam segíteni.
Gabusch 600145 2016. január 14. 00:23
Válasz erre
Kösz, Lucky.

1. Nem tudom, miért kéne, de írja a honlapjuk. Én meg, ha egy mód van rá, nem szeretnék vele nagyon vacakolni. Csak gyantát öntök, azt is ritkán.

2. Fogalmam sincs, mennyi a Smooth On, de majd felhívom őket és rákérdezek, lehetőleg ülve. :)

Azt hiszem, a Rubosil árban eléggé verhetetlen, na, aztán persze nagy kérdés, hogy mennyire jó. Az egy éve lejárt DC-m simán használható (mintha kicsit sokkal gyorsabban kötne, de ez nem mindig baj) és a 8-10 éves formáim simán használhatók. Kár, hogy évente legfeljebb kétszer kerülök arra úgy, hogy nyitva is legyenek.
A szállítási költséggel együtt meg lehet, hogy már a Smooth On is rentábilis.
lucky 600140 2016. január 13. 22:27
Válasz erre
1:, Miért kellene hozzá?
Mondjuk fehérfém mintánál lehet.De az szerintem a DC-nél sem árt ilyen esetben.

2:,A Smooth On-nál én semmi extrát nem találtam a jó öreg DC-hez képest.Az árát leszámítva.
Gabusch 600103 2016. január 13. 19:18
Válasz erre
Köszi Zoli.

Akkor további kérdések. A Bondex-féle Rubosilt, illetve Smooth On Mold Max-ot használt már valaki? Tényleg muszáj a Rubosilhoz formaleválasztót használni (Oxamhoz soha nem kellett)?
Z63 600084 2016. január 13. 17:51
Válasz erre
Szia Gabusch!
Nem pontosan a Damjanich u,, hanem ahhoz közel, a Murányi u-ban, a Peterdy u. sarkánál, ha jól tudom Bondex Kft. A másik közelebbi hely, a jakoa által említett V+3 Bt. a XIV. ker Nagy Lajos kir. útja 108. A harmadik Kőbányán, a Szállás u.16/A alatt a Szilor Kft, ahol a Szilorka gumik kaphatók. A Nagymező utcában, a Művészboltban is találsz hátul két-három féle gumit.
Hirtelenjében, ennyit tudok közelebbit.
Üdv,Z63
Gabusch 600036 2016. január 13. 11:29
Válasz erre
Uraim, érdeklődnék, hogy Budapesten hol lehetne öntéshez használható szilikongumit kapni, lehetőleg Rákospalotához sokkal közelebb, mint az Andor utca, mert azt tudom.

Rémlik, mintha említve lett volna egy VII. kerületi Damjanich utca, de sem házszámot, sem boltnevet nem tudok.

Köszi.
jakoa 598084 2015. december 18. 08:23
Válasz erre
Szia!

Én átlátszó elemkhez a Smooth-Cast Colormatch 326-ot használtam:
www.smooth-on.com/Urethane-Plastic-a/c5_1120_1206/index.html
Annak idején a Noviánál vettem Zuglóban, most a V+3 Bt. van a helyén, és rajtuk keresztül elvileg minden beszerezhető. www.v3b.hu/

Kétkomponensű, 1-1-es keverési arány, könnyen kezelhető.
UV állóságát nem ismerem, de nem tűnik tragikusnak az esetleges sárgulása.

A buborékosodás minden átlátszó gyantánál kritikus, mert sokkal feltűnőbb, mint a színes gyanták estében.

Ezek a termékek elég drágák, ha jól emléksze összesen 900g került kb. 10eFt-ba.
Gabusch 596491 2015. november 24. 23:13
Válasz erre
A Biresin nem átlátszó, legalábbis amit én használtam, az nem. Most az Alvin gyantáját nyűvöm, olcsóbb kicsit, mint a Biresin és szerintem jobb is, mert hosszabb a fazékidő és mintha folyékonyabb is lenne. De ez sem átlátszó, de nem is büdös.

Ami viszont biztos, hogy az Alvintól van kiszállítás, azt hiszem, Budapest területére 2000 Ft és mintha utánvéttel.
Miazma 596489 2015. november 24. 22:01
Válasz erre
Alvin Past-et nem ismertem még! Lehet, hogy felhívom őket. Beszaladni kicsit messze van pestről. :-)
Jó tudni erről a szag dologról. Kertesben lakom, de jobb lenne, ha nem kellene kitenni. A végén még megfagy! :-D
Azt a biresint megnézem még, de akkor az eladókra támaszkodok majd! Köszönöm a segítséget! Majd írok, ha lesz próbaöntés! :-)
Varjúbácsi 596447 2015. november 24. 10:38
Válasz erre
Gabusch 596438 2015. november 24. 10:08
Válasz erre
Ave!

A Noviánál vett a barátom valami átlátszó, tán poliurethán öntőgyantát. Elég nehéz megtalálni az arányokat, kicsit buborékosodik is, de a legnagyobb baja, hogy embertelenül büdös. Míg pl. a Biresinnel simán lehet kisebb mennyiségben önteni télvíz idején a konyhaasztalon három perc szellőztetést megelőzően, ennek nagyjából napokig a közelébe sem lehet menni.
Miazma 596430 2015. november 24. 02:33
Válasz erre
Üdv! Átlátszó figurákat szeretnék készíteni és ehhez kérnék egy kis segítséget.

Olvasgatom egy ideje ezt a fórumot és örülök, hogy aktív közösséget tudtam találni a témával kapcsolatban. Egy scifi terepasztalos stratégiával játszom és felmerűlt bennem az ötlet, hogy a beszivárgó (láthatatlan) egységeimet átlátszó anyagból kellene kiönteni, és csinálhatnék védőpajzsokat is belőle. Diorámát és wc ülőkét találtam a fórumon, de úgy érzem azok a bejegyzések nem nekem szoltak.

Valaki ellátna pár jó tanáccsal? A gumiöntést (szerszám) kipróbáltam már és szerencsére eléggé jól sikerült! (Kamra nélkül 3-4 fél mm-nél kisebb buborék a vízszintes részen!) Egy-két hónapon belül szeretném megvenni hozzá a kellő anyagokat. Megkavart már egy kicsit, amit összeolvastam mindenfelé. Anyaga? (epoxy, polieturán...?) Nem sárgul? (UV álló?) Buborékok? (Fazékidő befolyásolja?) Polírpaszta? (Matt lesz?) Tudnátok konkrét anyagot is mondani?

Nagyon szépen köszönöm! :-)
Fóka 592876 2015. szeptember 29. 21:00
Válasz erre
Il-18_legcsavar

Il-18_legcsavar
Il-18_legcsavar

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni megfelelő díjazás fejében? A képen látható légcsavarból volna szükségem még 2 darabra. Romos Plasticart 1:100-as Il-18-ast újítok fel, és két légcsavar hiányzik.

Fóka
losonczi.attila.foka kukac mail.ru
gumikacsa 589970 2015. augusztus 4. 20:44
Válasz erre
Sziasztok!

Biresin G27-es, esetleg G26-os gyantát keresnék kisebb kiszerelésben (2-3dl, max. 5dl). Sürgős lenne.

tibi_1978(kukac)hotmail(pont)com
Lorco 589911 2015. augusztus 3. 20:12
Válasz erre
Azt hiszem, kipróbálom, köszi!

Egyébként webáruházban is elérhető, persze picit drágábban:

www.eragaszto.hu/fa-enyvek/

Üdv: Lorco
fuzim 589908 2015. augusztus 3. 19:11
Válasz erre
köszönöm a válaszokat,
azért kérdeztem mert hallottam hogy nem nagyon lehet ragasztani, de
tapasztalatok:
fa(típust nem tudom)ragasztó-- nálam nem működött
pillragasztó -- rideg nem köt hozzá lepattan
uverapid --egyben tartja de szétlehet feszíteni(régi, lehet már nemköt rendesen)
UHU -- egész jó de leválik felületről
Patex total szupererős mindentragasztó -- megfogta, csak nagyobb erővel jött szét
Bison power -- egész jó nem bírtam szétfesziteni
akkokoko 589892 2015. augusztus 3. 10:44
Válasz erre
1
1
2
2
3
3
4
4

Szia!

Mégegyszer előre leszögezném, hogy csak saját felelősségre! Senkit nem szeretnék vele átverni! Lehet, hogy itt jó, ott nem... (mármint anyag, ragasztófajta stb...)
Azonban nekem úgy tűnik (ezen) bejött. lehet, hogy jobb tapadást érsz el, ha a maratás hátoldalát nagyon finom csiszolópapírral áthúzod. A képen egyiken át van húzva a háta (pill. ragasztó eltüntetése) másiknak nincs. Mindkettő stabilnak tűnik. Körömmel sem sikerült lefeszítenem.
A hátán kissé nedvesített ragasztóval (az ecset víztől lehúzva, a benne maradó nedvesség elég, de ezt tapasztalni kell)vékony (pl 0-ás) ecsettel egyenletesen elterít, majd mikor kezd átlátszóvá válni (10-30mp de ez sok mindentől függ)csipesszel a helyére teszem, ott finoman lenyomogatom. Ha esetleg préselődik ki ragasztó azt szépen szikével, fogvájóval... eltávolítom. Esetleg nedves ecsettel maradéktalanul eltávolítom. Persze száradási ideje van, de szerintem 5-10 perc múlva (ekkora mennyiségnél és felületnél) kész. Hajszárítóval gyengén rá lehet segíteni.

A ragasztó Kleiberit D3 német gyártmány. A szomszéd faluban (Sé) lévő Wéberker Kft-nél lehet kapni. (Szerintem csak náluk... :-( ) Nekem nagyon bevált! már sokmindent ragasztottam vele: bútort, papírt, cipőket...

A 1/2kg volt kb. 1100ft az 1kg 1400ft :-)

Pár kép:
spenot 589891 2015. augusztus 3. 09:19
Válasz erre
Kérlek, írd le pontosan milyen (név, gyártmány) a 3D ragasztó, amit eredményesen használsz fotomaratások ragasztására.

Spenót
TAMÁS78 589867 2015. augusztus 2. 19:21
Válasz erre
Én kétkomponensű ragasztóval (epoxi ragasztó, epoxigyanta, számos gyártótól elérhető) csinálnám.
akkokoko 589864 2015. augusztus 2. 19:10
Válasz erre
Szia!

Nem akarlak átverni, de talán egy ipari faragasztó(!) is megfelelhet? Én most a fotomaratásokkal kinlódom. Az idegbaj sajnos kikezdte a kezemet ezért a pill. ragasztóval nem jutottam dűlőre. Hirtelen ötlettől vezérelve kipróbáltam egyD3-as ragasztót amit a papírmakettekhez használok, és úgy tűnik bevált. Nem büdös és van idő pozicionálni. Eddig még mindent megfogott...
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83.