/ Fórumok /

Repülőnapok

Minden ami repülőnap... :D
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68.
zsocate 539523 2013. augusztus 12. 12:47
Válasz erre
Sziasztok!

Megnéztem ezt a belinkelt videót az oroszokról. Úgy gondolom, hogy ízelítőnek megfelelő, hogy milyen lesz a bemutató.

Sok fanyalgást olvastam a neten, hogy nem erre számítottak. De vajon, ha az interneten keresgél egy kicsit az Orosz Vitézek rajongója, akkor csalódik az előadáson? Vélhetően nem.

Ez kicsit hasonlít arra az esetre, amikor 5 éve eljött hozzánk Jean Michel Jarre az Oxygene Tourral. Sokan voltak, akik elégedetlenek voltak, mert nem hallhatták a legismertebb számait. Ők ugye nem készültek arra, hogy a koncerten az Oxygene albumokról fog válogatni. Én viszont jól szórakoztam.

Szóval tájékozódni kell az előadás előtt! Én ugyan nem tettem ezt, de nem is csalódtam. Nagyon élveztem a bemutatót, gyönyörű és nagy gépekkel repültek az oroszok, hatalmas látvány volt!
Cébés 539499 2013. augusztus 12. 00:10
Válasz erre
Egy a lényeg!
Én nagyon örülök és köszönöm hogy itt voltatok!
Nekem ti voltatok a legjobbak!

www.youtube.com/watch
Szu-22 539471 2013. augusztus 11. 15:34
Válasz erre
Azt a 2003-as bemutatót le is filmeztem, bármikor le tudom játszani, de csak arra jó, hogy villám gépként kente neki! Ezzel ellenkezőleg a szuhoj szóló igen szűk fordulókat is nyomott rendesen, míg az f-15 sem harangot sem egyéb érdekes(számomra) figurát nem csinált. Attól függetlenül tetszett az is, csak nem így!
De egy hozzászólót idézek: Kinek a pap, kinek a papné...
Az már jó, hogy egyezünk abban, hogy jók az orosz gépek :)
Cébés 539464 2013. augusztus 11. 14:50
Válasz erre
Nekem tetszett az oroszok bemutatója de az azért túlzás hogy a szóló óriásit repült.
Valszeg nem láttál még szu-27-est igazán "megtépve"! én már igen...
Én is orosz ill szuhoj párti vagyok de azt cáfolom h jobbat repült volna a 2003-as F-15 bemutatónál.Ott a pilóta nem sajnálta a gépet,sokkal dinamikusabban,durvábban repült!

G
Zoli 539446 2013. augusztus 11. 10:57
Válasz erre
Sziasztok,
Nem voltam ott, de tegnap a tévés összefoglaló alapján nem voltam elkápráztatva. Ha tényleg csak annyit mutattak az oroszok, akkor az értük kimentek jogosan fanyalognak. Én jobban szeretem a szóló repülőket, illetve a statikus sor miatt mentem volna. Nagyon sok érdekes típus volt, a tartalom miatt nem lett volna kifogásom.
z
Szecskó Csabi 539443 2013. augusztus 11. 09:41
Válasz erre
Repülőnap

Én így láttam a repinapot!
Repülőnap
P7240040
P7240040
DSCF5349
DSCF5349
DSCF5352
DSCF5352

Én így láttam a repinapot!
cenci2 539328 2013. augusztus 9. 14:42
Válasz erre
Szia !
Én 2 nagy fizetős parkolóról tudok ahová a 2.nap én is beálltam ,de lehet hogy volt több is az biztos hogy nem reklámozták .Ezt a kettes kapunál a főbejárattal szemben 1500Ft-ér lehetett igénybe venni.Én úgy gondolom a bemutatókhoz kellet a narrátor persze nem a Nádas Tomi bemutatójára gondolok hanem a kötelékekre .Amúgy a Tomi bemutatóját így ezzel a közvetítéssel sokkal többen nézték meg mint ha ezt kihagyták volna .Az biztos hogy aki tudta mivel jár ez a nagy meleg az jobban felkészül erre és akkor nem éri ennyi csalódás .Eddig nem volt olyan repnap ahol a szervezésben ne lett volna probléma és ebből itt is jutott rendesen ,de hát ez így van itthon és külföldön is csak a kérdés az hogy ezt ki hogyan éli meg . Mindenesetre én folyamatosan a napon voltam nem tudtam semerre se menni a programok alatt mert ha elmentem a helyemről mindjárt el is foglalták a azt ahonnan videóztam ,de én erre felkészültem és nem ért meglepetésként .Én a Mig-29es repülést hiányoltam és az L-29-es bemutatótól egy kicsit hosszabb és látványosabb programot szerettem volna látni. Összefoglalva nekem tetszett a rendezvény csak a medencét hiányoltam .:)
Remélem lesz jövőre is vagy 2 év múlva én ott leszek.
lucky 539320 2013. augusztus 9. 13:47
Válasz erre
Olvasva a hozzászólásokat kissé megszólítva érzem magam.

A be/ki léptetési procedúra, a buszos szállítás, az ott tapasztalható körülmények, a másnapi javuló helyzet, azt mutatja, kissé felkészületlen volt, de tanulóképes a szervező csapat.(Viszont miért 80 ezer ember kárán? De ez már mindegy..)

Azzal ne jöjjön,senki, h volt fizetős parkoló a reptér környékén. Hol volt? Hivatalos volt? Megjelent ez valahol olyan helyen, ahol láthatták az érdeklődők?
Ha azt látom, h a parkoló kapujában a rendőrök állítgatják meg az autókat és kérik a lakcímkártyát, akkor kiben milyen kép fog kialakulni? plusz ld ebben a topicban: 538757 hsz.

A látogató oldalról szinte biztos volt kevésbé, vagy egyáltalán nem felkészült is, magam részéről a bevitt 6x1,5 liter jég + árnyékoló sátor sztem nem erre utal...
Körülöttem annyi napernyő volt, h már akadályozták a program megtekintését. Ha lesz, a következőre tuti viszek egy min 3 fokos létrát..
A víz tarkóra, testre locsolása bizonyos mennyiségű víz elfogyasztása után többet ér mint a szervezetbe juttatása ( aki már volt rosszul vízfogyasztás után az tudja, és itt nem a többé kevésbé alkohol ( + sör-bor...) imádókra gondolok ). A párakapuk működtek, de nem igazán jól. Talán ennek is betudható a megszerzett víz egymásra locsolása.
Egyébként soha ennyi pillepalackot nem láttam a szemetesekben, és körülöttük mint ezen a rendezvényen...
Ami viszont nagyon nem tetszett: Gundi és a helyi szakértők állandó locsogása+ a zene felerősödése a programok alatt. Sztem a gépekhez a hangjuk is hozzátartozik .. Valahol meg kellene találni az egyensúlyt,pl a program alatt akkor menjen a zene ha az a program része, de kommentár ilyenkor csak elvétve legyen.

Magam részéről ismeretlenül többet vártam Ivánéktól ( ez az én bajom, valószínű elkényeztettek a többiek) , a program többi résztvevőjével semmi gond nem volt, volt ami tetszett, volt ami kevésbé, de ezzel más is így volt. A szereplők hozták azt amit ki tudtak hozni a helyzetből.

Ezt és a korábbiakat fenntartom.
UFF! Beszéltem!
békési 539318 2013. augusztus 9. 13:19
Válasz erre
Gratulálok, nagyon jó fotók.
Vita helyett inkább ilyesmit nézek!
cenci2 539317 2013. augusztus 9. 13:11
Válasz erre
Szerintem aki ismeri a Ruszkije Vityazi programját az nem csalódott mert nagyobb részt ezt a programot adja elő ,persze néha megspékeli egy-két kisebb figurával . Lehet ha többször járna Magyarországra a csapat akkor még többet mutatna ,de így kezdetnek nagyon jól fotózható ,videózható program volt .
Keri 539291 2013. augusztus 8. 23:16
Válasz erre
myROB 539289 2013. augusztus 8. 22:51
Válasz erre
Én nem értem mit kell vitázni annyit azon, hogy melyik gép/kötelék milyet repült. Nem vagyunk egyformák ami az egyiknek tetszik az a másiknak lehet, hogy nem. Én például alig vártam a repülőnapot, de mikor láttam milyen kevés gép lesz úgy döntöttem nem megyek(utólag kiderült jól döntöttem).
Mivel nem voltam kint és csak a különböző fórumok hozzászólásait olvastam és ismerőseim beszámolóit hallgattam a repülőnapról nem akarok okoskodni.
Annyit szólnék hozzá csak, hogy ha annyira jó lett volna pl az Orosz Vitézek bemutatója akkor senki nem írna olyat, hogy mekkorát csalódott.
Weizi 539287 2013. augusztus 8. 22:26
Válasz erre
De repült vasárnap is a Baltic Bees!17:00-17:30-körül!
bandikoma 539285 2013. augusztus 8. 22:16
Válasz erre
Üdvözletem, én is hozzászólnék a repnaphoz. Mindkét napon ott voltam, volt különbség a két nap programja között. Például vasárnap nem voltak Balti Méhek... Rendszeres repnap látogató vagyok, Taszár óta. Szombaton, reggel 7 óra körül a főbejárattól Kecsó felé eső bejáratnál volt egy kis tumultus, de a rendezők próbálták a rohamot állni, sikerrel, a MIG 15-öt már a kifutó széléről néztük. Aki nem akar a parkolással bajlódni, jöjjön vonattal. A buszmegálló az állomással szemben, 10 perc buszozás, és ha bejutottunk, kezdődhet a program. Ilyen egyszerű... Élmény volt mindkét nap, sok fotó, HD videó készült. Szombaton a Ruszkije Vityazi állóhelyénél táboroztunk le, levideóztam a kigurulást, felszállást, a program egy részét...hát nem semmi ez az öt hatalmas madár!
Köszönet a rendezőknek, szervezőknek, és a résztvevőknek! Engem sikerült megvenniök mindkét nap! Bandikoma
Szu-22 539284 2013. augusztus 8. 22:13
Válasz erre
Ezt én sem bírom már ki!
Legyen mindenkinek egy kedvence, mindegy mi az! De mi értelme fikázni a másik kedvencét? Ilyen marhaságokra szánunk időt?
Mellesleg én is Szuhoj család kedvelő vagyok és nem tudom ki melyik napon nézte a lovagokat, de szombaton az egyik gép "szólóban" óriásit repült. És nem fikázásképpen, de, az amerikai F-15 2003-ban ahhoz képest szinte unalmas volt!
zoli1989 539283 2013. augusztus 8. 22:10
Válasz erre
IMGP3047
IMGP3047
IMGP3065
IMGP3065
IMGP3107
IMGP3107
IMGP3142
IMGP3142
IMGP3146
IMGP3146
IMGP3158
IMGP3158
IMGP3167
IMGP3167
IMGP3188
IMGP3188

Na pár fotó tőlem is. Egyenlőre még alig van kész pár, sőt ezekből is van amin még rajta van a helyes kis ccd koszom egyenlőre...
zoli1989 539281 2013. augusztus 8. 21:56
Válasz erre
Helyes beszéd! :) Nagy valószínűséggel ott leszünk mindkettőn! Elsősorban a Flanker miatt... :)
dome50 539276 2013. augusztus 8. 20:50
Válasz erre
Üdv!
Szerintem sokkal több van a gépekben és a pilótákban is!Nem szerencsés ilyen
lekicsinylő nyilatkozatot tenni és ráadásul mások véleményét nem tiszteletben tartani!
Teljesen egyetértek migi hozzászólásához!Bízom benne,hogy még fognak repülni itt is!
dome50
p-51 539275 2013. augusztus 8. 20:34
Válasz erre
Szia!
Én F-16 fan vagyok, de idén kizárólag a Flanker lovagok miatt mentem Kecskemétre, mert minden mást már láttam. Nagyon vártam őket, és nagyon csalódott voltam.
Üdv.
Zsolt75 539273 2013. augusztus 8. 20:30
Válasz erre
Hali !

Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy anno Taszáron láttam a Viharmadarakat repülni.Szenzációs volt.De meg kell jegyeznem, hogy a Vitézek is azok voltak Kecsón. Pedig a 2 gép /f-16;Su-27/ nem egy kategória. Az amcsik nem repülnek /napokban oldották fel/ a ruszkik igen.
Szerintem pedig bármikor megcsinálják azt amit az amcsik.

Ja, és orosz fan vagyok:)
Simon Zsolt
"Simi"
p-51 539271 2013. augusztus 8. 20:14
Válasz erre
Sziasztok!
Úgy gondolom, helytelen volt ennyire felkavarni Benneteket.
Igazatok van, ami a stílusomat és az elfogultságomat illeti. Mindkettőért elnézéseteket kérem. A stíluson majd csiszolok, az elfogultság maradni fog, Ti sem változtok.

Viszont nem szoktam senkinek a foglalkozását, stb. elemezni itt a honlapon. Ti megtettétek velem. Nos, hogy megnyugtassalak Benneteket, megírom, hogy milyen tanár vagyok.

Olyan tanár vagyok, hogy egy kis faluban tanítok. Szegény faluban.
Olyan, aki az osztályából vitt tanulót (nem a saját gyerekemet(az még kicsi)) a repülőnapra. Nyáron, a szabadságom ideje alatt, nem volt kötelező.
A kormányhivataltól szereztem neki ingyenjegyet,a benzinbe sem kellett beszállnia. Azt mondtam, Téged érdekel a repülés, gyere.
Olyan, aki sorban állt a poszterekért neki, aláíratta, vett neki plakátot a magyar légierő gépeiről ajándékba, meg sorban állt vele a Fulcrumnál, mert az a kedvence a gyereknek, hadd üljön bele. Végigültük az összes BTR-t, páncélost, stb. Végig is fényképeztük. Ha messze voltunk és nem látszott a C-17-nek, csak a teteje, akkor felemeltem, mert nem nőtt magasra. Etettem, itattam, vigyáztam rá. Miért nem a szülője vitte el? Mert nincs neki, azért. Nagyszülő neveli.
Ha valami csoda folytán lesz rá lehetőség az egész osztályomat vinni fogom.
Nem előtte szidtam az oroszokat.
Benneteket sem szidlak.
Üdv.
bono 539270 2013. augusztus 8. 20:12
Válasz erre
Sziasztok!
Nekem volt szerencsém szombaton látni őket, korábban azonban sosem jöttek el (ha jól tudom), kivéve az Ukránokat, akik statikusan rakták ki a gépet, kétszer is. Már önmagában azért, hogy eljöttek, kigurultak, felszálltak, repültek, érdemes volt elmenni a Repnapra. Az indítás, a hajtóművek hangja...brrr:)
A repülésről nem tudok szakmailag nyilatkozni, az azonban látszott, mintha csak tapogatnák a határaikat. Ami még feltűnő volt, hogy ötösben és négyesben is nagyon közel repültek egymáshoz, ezt más köteléknél nem láttam, talán a gépek mérete szédített meg. Ráadásul folyamatosan korrigáltak, ami egy ekkora géppel kötelékben nem veszélytelen. Az a manőver sem, amikor pár méterre repült az egyik felett-mellett a másik, fejjel lefelé. Mellettem és bennem is megfagyott a levegő...Akkor is szédítő volt a helyzet, amikor a nézők fölé bejöttek kötelékben, merőlegesen a futópályára, vagy amikor tengelykörüli forgással átrepült az egyik a nézők felett. Akkor még Gundel Takács és a helyi szakértő is csak zavartan hápogott...
Ami jobban zavart, azok az apróságok, amelyek a szervezés körül voltak tapasztalhatóak, ezen csak a gépek és a pilóták javíthattak és meg is tették. Bár ez a dolog lerágott csont.
Ami az egész témát illeti, mindenkinek más tetszik, másképpen látja, ezért nem kell egymás torkának esni. Viszont a stílus az más kérdés...Mindenki nagy reményekkel (vagy akár túlzott) várta őket, van akinek bejött, van akinek nem. De ez is, csakúgy mint a fentebb leírtak a magánvéleményemet tükrözik.
Üdv, Norbi
PETI 539266 2013. augusztus 8. 19:54
Válasz erre
Hali!

Ezt kár folytatni, hülyeségekkel nem foglalkozunk. :) Én inkább elmegyek a következő Su-27 demóra Radomba és Sliacra, ahol az ukránok röpülnek majd. Remélem találkozunk valamelyiken! :)
Tibcsi 539260 2013. augusztus 8. 19:14
Válasz erre
Vityazi_takeoff
Vityazi_takeoff

Akinek meg nem borsózott a háta amikor felszálltak, az nem is szereti a repülést.

Így van. Nekem borsózott... :)
ssanyi 539258 2013. augusztus 8. 19:02
Válasz erre
Üdv!

Sajnos én nem voltam kint a repnapon, voltak kint ismerősök (laikusok) és számukra csalódás volt a bemutató látványa.Valószínűleg a típus híre miatt többet vártak látványban (szűk forduló stb.), Ők nem nézték a szakmai részét.
Mirzsamarci, legyünk tényszerűek.A felszállásból függőleges emelkedés a "láthatáron túlra" elég jól megalapozta a bemutató hangulatát.
p-51 bejegyzését szerintem nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni a stílusa miatt, nem kell felvenni a kesztyűt (talán ez is volt a cél).

Tisztelettel!
Sanyi
zoli1989 539256 2013. augusztus 8. 18:49
Válasz erre
Te biztos hogy ugyanott jártál ahol mink ? :D Lehet volt a hétvégén Kecsón valami RC bajnokság is, aztán azt láttad. :)

Amiket a szóló gép lenyomott, az nagyon durván szűk volt, illetve egyes manővereiben, pl. az egyik harang előtt amikor már alig volt sebessége, de aztán mégis elindult felfelé megcsinálni a harangot, igencsak látszott az erő is...
Nem beszélve arról, hogy a 4-es kötelék is folyamatosan a reptér felett forgolódott, alig távolodtak el, folyamatosan a nézők előtt voltak. Mondjál még egy ilyen köteléket, amelyik nem megy el egy-egy forduló közben "kukutyinba"...
mirazsmarci 539255 2013. augusztus 8. 18:14
Válasz erre
Üdv!

Azt hiszem, ezzel a kommenttel alulmúltad önmagad. Ritkán szoktam ilyenekre reagálni, inkább figyelemmel kísérem a nálam szakavatottabbak eszmecseréit, mert azért megfordulnak itt ilyenek jó páran. Ezt neked kétszer aláhúzva ajánlom.
Szóval...
1. Ebből a szösszenetből számomra az derült ki, hogy a szakértelmed a témában kb. annyi, mint egy tálca lepkének;
2.Nem tudom hogy hol voltál akkor, amikor a szóló gép manőverezett a nézők előtt, gondolom valamelyik sátorban amerikai zászlókat vasaltál ingyen;
3.Te még sohasem láttál Su-27 demót;
4. Az F-15 demó, amit anno csináltak az amerikaiak Kecsón, iszonyat gyenge volt, gyakorlatilag áthúzott a nézők előtt 18-szor, és közben egy idióta amerikai szpíker magán kívül ordibált;
5. "Még a magyar Fulcrumok is jobbat repültek" -érdekes , elég lenézően írsz róluk, biztos merő véletlen, hogy elhozták a díjakat egy párszor.

Hirtelen ennyi, de amelyik Gyuri gondolja, folytathatja :-)
badboy 539253 2013. augusztus 8. 17:48
Válasz erre
Szerintem jót repültek az oroszok akárki akármit mond. Ilyen szorosan összefűzött köteléket ritkán lehet látni. Nyilván a gépek méretéből adódóan senki nem várhat olyan műsort mint pl. a frecce tricolori-é. Az lett volna még az igazi, ha esetleg van egy külön szólógép is.
Akinek meg nem borsózott a háta amikor felszálltak, az nem is szereti a repülést.
Weizi 539251 2013. augusztus 8. 17:38
Válasz erre
Hát igen!Valóban más az előadás mentalitása,és pont ezért nem unalmas!Én már negyedjére láttam őket!Olykor több géppel,más programmal,mert igen bizonyos elemek ugyan azok,de azért többféle programjuk van!Hozzánk most ezt hozták!
Nekem személy szerint a fáklyaforduló kötelékben volt a kedvencem!Melyik csapat is csinálja rajtuk kívül?
Részemről remélem hogy még látom őket itthon,vagy a fecskéket MiG-29-el!
Egyébként ez utóbbi csapat is hasonló mentalitásban repül!
Közösen a legszebbek!
sanyi 539249 2013. augusztus 8. 17:23
Válasz erre
Várja, hátha jön Dzsó és elviszi egy körre a Fálkonnal. Egy apró lábjegyzet: hétfőn kint voltam a hazarepüléseknél a pálya végén. A felszálló 6 szentgép F-16 - kicsit gáz, hogy a -16-ot nem tudom nagy betűvel írni - közül egy sem csinált búcsú áthúzást. Nem vagyok nagy spotter, de valahogy nekem ebből az jött le, hogy "vissza se nézzünk, menjünk innen a leggyorsabban".
Azt nem értem a f.kázós embereken, hogy akkor miért nem kezdte el dolgoztatni a lábizmait, amikor elkezdtek gurulni a Daruk? Ja mert azért mégis csak érdekesnek és jónak ígérkezik. Számomra a csúcs voltak. Tegye föl a kezét az, aki más köteléktől látott olyat, hogy bukfenccel várják be a többieket a felszállás után... Egy kis tolóerő/tömeg arányról lehet elképzelésünk.
Az amerikai kötelékekkel szerintem nem kell összehasonlítani őket, mert ők többszörösét repülték az oroszoknak. Igen, múlt idő, mert le vannak tiltva, nincs repnap.
migi 539247 2013. augusztus 8. 17:15
Válasz erre
Úristen , ha ilyen egy tanár ,akkor milyenek lesznek a tanítványok , és miket taníthat nekik ?
Bárdi László migi
Freddy 539244 2013. augusztus 8. 17:04
Válasz erre
Szerintem azért ne vonj le ilyen messzemenő következtetéseket, egy repülőbemutató programját 6000 dolog befolyásolhatja az adott típus manőverezőképességén kívül.
pintair 539238 2013. augusztus 8. 16:09
Válasz erre
figyi te köpködős!
tegyel fel kepet magadrol az adatlapodra, hogy kit keruljunk el nagyivben a kiallitasokon.
miert is jarsz hazai repnapokra?
Varjúbácsi 539235 2013. augusztus 8. 15:35
Válasz erre
P-51!
Neked biztos megártott a meleg, vagy sokat voltál napon sapka nélkül. NEM vagyok Szuhoj fan, de azt állítani a Ruszkij Vityaz pilótáiról, hogy sz@rok, azért még nálam is kiveri a biztosítékot!
"Kicsit" elfogult vagy az amerikai pilóták repülö tudományával nem? Hiába no, a Top Gun-on felnött nemzedék! Csak az a jó ami "médinjúeszé"! A jéghideg Coca Cola az igazi.
Egy tanárembertöl ilyet olvasni, hogy: "ne szóljon egy szót se, mert leköpöm!" elég kiábrándító. Nem szeretnék a diákod lenni.
Varjasi András, aki szintén tanár!
p-51 539218 2013. augusztus 8. 13:22
Válasz erre
Sziasztok.
Én meg akkor is nagyon elégedetlen vagyok.
Hagyjuk már ezeket a túl nagy, ilyen nehéz vele kötelékben repülni, meg hasonló marhaságokat.
Nézzünk szembe a tényekkel: Országunkban a legmagasabb a Flanker hívők aránya fő/ négyzetkilométer átlagban számolva.
Mindenki arról papol kb 20 éve, hogy a Flanker a legtutibb gép, a legfordulékonyabb, legerősebb, stb.
Ez a program, úgy ahogy van, sz.r volt.
Még anno a magyar Fulcrumok is jobbat repültek, Steve Bartertről (gyári F-16 pilóta, Kecsó 97, vagy 98), az F-15 demoról, a hollandokról, belgákról nem is beszélve.
Hogy nem való a kötelékezés a Flankernbek? Akkor miért is nem csinált az öt közül valaki egy szólót? A törökök meg az olaszok is csinálják. Vagy szólóhoz is ennyire képzetlenek?
Akkor a Thunderbirds/Blue Angels miért csinálja a kötelékezést?
Én azokat (Thunderbirds-t) láttam Avianoban, és kis híján hozták a Frecce színvonalát. Szemberepülés, durva erőmanőverek, sebesség.
A magyar sztorikat meg hagyjuk az üzemanyagról, meg stb. Ennél már az is elfogadhatóbb, ha azt mondják, berúgtak pénteken, és a Frecce pilótái mentek fel helyettük, csak féltek a gázkartól.
Nekem innen a Flanker manőverezőképességéről senki ne szóljon egy szót sem, mert leköpöm.
Kellemes dühöngést kívánok a tisztelt hívőknek.
p-51
SIG 539193 2013. augusztus 7. 22:29
Válasz erre
DSCN0036
DSCN0036
DSCN0059
DSCN0059
DSCN0080
DSCN0080
DSCN9367
DSCN9367
RSCN9323
RSCN9323
RSCN9334
RSCN9334
RSCN9394
RSCN9394

Üdvözlet Urak !

Bevallom én is vegyes érzésekkel olvastam az elmúlt napok gondolatait, de tény, hogy eddig Kecsó után inkább mindenki áradozott, hogy milyen jó volt, most viszont egy kicsit tényleg másra sikeredett. Én igazán a Vitézeket szeretném egy kicsit a védelmemben venni. Láttam őket 1995-ben és 1997-ben is Pozsonyban (pedig ott aztán a földön csúsztak a nézők kegyeiért :) és tényleg nem tudom, hogy néhányan mit is vártak Tőlük. Ez egy 4 gépes kötelék, tehát azok a látványos formációk, amik a tízeseknek van kitalálva, itt már felejtős is. Véleményem szerint, gyönyörű, zárt alakzatban repülte ezekkel a nagy dögökkel, nagyon szűken, ami ennél a tempónál néha még macerásabb is, mint ha végig döngették volna az egészet.
És még egy nagyon fontos, elcsípett infó morzsa. A Kedvesemet elhelyeztem egy BTR árnyékába (ahová a fehérnép ilyenkor való :) és Ő végig hallgatta két katona beszélgetését, miszerint az oroszok, az általuk igényelt üzemanyag felét kapták csak meg. Ez nekem egy kicsit egybevág a Gundel azon kijelentésével, miszerint a Vitézek vagy nyolc különféle programot bemutattak, amiből a rendezőség válogathatott. Mivel a magyarok messze a legjobbak ha egyszerre kell rongyot rázni és .zart rágni és én egy rettentően hiszéken típus vagyok, így talán az egész, még igaz is lehet.
Szokásomhoz híven, ez is egy kicsit hosszúra sikeredett, úgyhogy az ész osztásom mellé egy pár kattintás, hogy jobban el lehessen viselni a stílusomat :)

Üdv...

Gábor...
G-cart 539192 2013. augusztus 7. 22:15
Válasz erre
Kedves Peti!
Én meg amiatt szomorkodok ( na jó ez csak jelképes), hogy egyesek a szemük elé leereszkedett rózsaszín köd miatt minden áron azt hangoztatják, hogy "minden nagyon szép,minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve".
Nekem (is) már sok repülőnap van a hátam mögött, Taszár, Kecskemét, Zeltweg. Ez utóbbinál kb. 15-20 km-re volt a parkolónk, de valahogy a sógorék példás módon oda juttattak a helyszínre és hazafelé is flottul ment minden.
A program olyan volt, amilyen. Kinek milyenek voltak az előzetes elképzelései, attól függően osztályozza. Reálisan szemlélve a felhozatalt, én személy szerint rosszabbra számítottam, tehát ez nálam pozitív élmény volt. És ha figyelmesen elolvasod a kritikákat, talán összeáll a kép, hogy a katonák, rendőrök, sofőrök munkáját mindenki méltatta.
Üdvözlettel: G'
zoli1989 539191 2013. augusztus 7. 22:00
Válasz erre
Ami a parkolósdit illeti arról már írtam lejjebb, szombat elég gáz volt, vasárnap meg már ment minden.
Viszont a programmal szerintem sem voltak különösebb gondok. Jó volt ez így ahogy volt! :) Képet is küldenék, csak valamiért nem igazán akarja feltölteni...

Ja és a Vityazi hatalmas élmény volt! :) Aki többet várt, nemtudom mire számított, ezek nem vektorizálható gépek, viszont a forduló, vagy bukfenc ívre azért érdemes volt vetni egy pillantást! :) Nem beszélve azokról a harangokról...
PETI 539189 2013. augusztus 7. 21:24
Válasz erre
1

1
1

Szomorúan olvasom az elégedetlenkedők kommentjeit itt és máshol is. Tisztelet a kivételnek (akik valószínűleg csendben elvannak), de ilyen kiégett és magas ingerküszöbű társaságot még nem láttam.

Egy dolog, hogy a repülőnap nem a bejutásról és a hazabuszozásról szól, mégis ez a dobogós probléma a panaszkörben, azonban az, hogy hogy nem lehet örülni ilyen szintű programnak, mint ami megvalósult, az a kemény!

Rendezzen különbet, aki pampog, viszont én inkább megköszönném annak a több száz embernek a munkáját, aki lehet, hogy alig látott valamit munka közben a programból, hogy lehetővé tették nekünk a két teljes napos szórakozást!

Üdv
Zsolti1537 539158 2013. augusztus 7. 16:54
Válasz erre
P8040197
P8040197

Sziasztok!

Nekem az egyik legjobban tetsző momentum.
HUJBI 539071 2013. augusztus 6. 07:55
Válasz erre
Miggyuri 539068 2013. augusztus 6. 06:00
Válasz erre
Jajj! A kedvencem azért az egész repnapról a tv2 beszámolója volt, ahol a lalkes riporter hölgy bemutatta látogatók által ís kedvelt T-72-es harckocsit. Ti is láttátok?
Ati75 539067 2013. augusztus 6. 01:47
Válasz erre
A jövőbeli fegyveroperátor...
A jövőbeli...
célra tart.
célra tart

Hali!
golya.zoli és doky3 megmondta a frankót!
Teljesen egyetértek velük.
Mondjuk, mi vasárnap voltunk, de gondolom ,nem sok a különbség...meg vittünk vizet is, napernyőt is,mert nyáron állítólag meleg van. :)
A rendezvény szerintem színvonalas volt, egyetlen negatívum számomra az volt, hogy egy szántóföldön parkoltattak le.Árkok, por stb..., de a lényeg nem ez volt úgysem.
A kisfiam is (8éves) remekül érezte magát, főleg a törököket meg az orosz vitézeket várta nagyon, miután megnéztük a parkoló gépeiket.Neki kifejezetten bejött a dübörgés!
Szerintem minden résztvevő odatette magát rendesen, köszönet érte nekik!
Reggel fél 8-tól este 7-ig voltunk kint, és élveztük minden percét.
HUJBI 539066 2013. augusztus 6. 00:32
Válasz erre
idén más szervezte, rendezte. hogy miért, azt hagyjuk, ezen az oldalon soha nem szoktam politizálni.

vegyük úgy, nekik ez volt az első. személyes véleményem, hogy ehhez képest elég nagy mellénnyel vágtak neki és a szombati problémákra is elég flegmán reagáltak a sajtóban. na mindegy, nézzük el nekik.

aki volt már, a valószínűleg a korábbi színvonalat és felhozatalt várta el, aki meg nem, az is valamilyen magasra feltette a lécet a sajt elgondolása vagy mások elmondása alapján.

hogy ezt a lécet sokan leverték? előfordult már máshol is, máskor is.

a fiam 5 éves, nagyjából tudom, hogy mi érdekli és mennyit bír. egy fegyelmezett és szófogadó gyerek és nem az a nyavalygós típus. de (!) 10 év alatti gyereket én sem vinnék.
sanyi 539054 2013. augusztus 5. 21:21
Válasz erre
doky3 539052 2013. augusztus 5. 20:21
Válasz erre
Szia Viktor!

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni. Én ezt írtam: "a kisgyerekes családok felelőtlensége". Te is írtad: "felkészülés és hozzáállás kérdése az egész" Ezek szerint te tudtad, hogy egy repülőnap pl. milyen hanghatással jár, lekötni a gyerek figyelmét stb. Feltételezem nem egyedül vagyok, aki látott olyanokat, aminek hatására a gyereknek a későbbiekben tuti, hogy elmegy a kedve a repülőnap látogatásától. Könyörgöm a XXI. században élünk, ha valaki rászánja magát, akkor azért utánaérdeklődik, hogy mire számítson, készüljön még ha a repnap teljesen új élmény is a családnak. Lásd a téli autópályás hómizéria, miszerint mindenkit váratlanul ért az ítéletidő. Mégegyszer elnézést ha bárkit is megbántottam, de akinek nem inge, ne vegye magára.
Baráti üdv.: István
golya.zoli 539044 2013. augusztus 5. 18:39
Válasz erre
Üdvözletem mindenkinek!

Előre is bocsánatot kérek ha valakit megbántok, és kérem a moderátorokat ha olyat írnék töröljék a hozzászólásomat!
Tény és való hogy voltak hiányosságok a szervezők és a látogatók hibályából adódoan.

Bejutás: nekem szerencsére nem volt gondom, a parkolást követően a parkolóban felálított konténernél kezelték a jegyünket és a buszraszálláskor megkaptuk a karszalagunkat. Leszállás után sorban állás, várakozás nélkül besétástunk.

Statikus sor: "Kinek a pap, kimek a papné!"

Program: Nem lehet mindenki igényének eleget tenni, különben napokon keresztül repülhetnének a különböző típusok és bemutató csoportok.

Vizhiány: ez egy katonai repülőtér nem egy ekkora rendezvény lebonyolítására találták ki, igaz ez nem az első repülőnap volt. Személyszerint az bosszantott hogy az ivóvizet pancsolásra használták (nekem is melegem volt mégsem álltam neki fürdőzni) erre volt megfelelő hely.

Kijutás: Ez tényleg kellemetlen volt! A buszokra szálláskor eluralkodott a csorda szellem. Az emberi butasággal sajnos a szervezők sem tudnak mit kezdeni.

Minden elismerésem a rendezvényen szolgálatot teljesítő KATONÁKNAK, RENDŐRŐKNEK, MENTŐSŐKNEK, ÉS TŰZOLTÓKNAK.

Végezetül: remélem a rendezők tanulnak a mások álltal említett hibákból és a következő repülő napot mindenki megelégedéssel zárja.

Tisztelettel:
Molnár Zoltán
lesli 539041 2013. augusztus 5. 18:11
Válasz erre
Na és tud valaki infót, hogy mikor lesz előreláthatólag legközelebb repnap?
Tibcsi 539037 2013. augusztus 5. 17:13
Válasz erre
Cébés 539036 2013. augusztus 5. 17:11
Válasz erre
Oroszék nemrég (második nekifutásra műszaki okok miatt Il-76) méltóságteljesen elrepültek!

Köszönjük hogy itt voltak!

G
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68.