P-51 B Mustang

P-51 B Mustang

1:72, Revell (1998)
Amint azt ti is látjátok,ez P-51 B Mustang. Erről a típusról a következőket érdemes tudni(forrás:http://www.masodikvh.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=831&Itemid=363):A P–51 Mustang a North American Aviation által tervezett és gyártott nagy hatótávolságú kísérő-vadászrepülőgép volt, amelyet a második világháborúban fejlesztettek ki és vetettek be a szövetséges légierők. Az amerikai légihadseregek hadrendbe állításával több más, szerényebb képességű típust (P–40, P–39, P–63, P–47) leváltott a vadász feladatkör betöltéséről, ezeket a típusokat rendre alacsonytámadó szerepkörben alkalmazták. Egyedül a P–38 tudott hasonló teljesítményt produkálni közepes és nagy magasságban. A repülőgép a nevét annak a tulajdonságának köszönheti, hogy felszállás közben nehezen volt irányítható, hajlamos volt az oldalirányú kitörésre.

Az építés:
A makettet pár hónapja készítettem, ez az összes közül az ötödik makettem, azért ezt teszem fel először,mert szerintem ez sikerült eddig a legjobban. Az összerakás könnyűnek bizonyult,mert ez a harmadik P51 Mustangom, így az alapok ugyanazok. A szembetűnő külömbséget a festésen kívül a fegyverzetben lehet megfigyelni. Itt a géppuskák nincsenek kint, mint az 'A'-változatnál,mert itt már jobban be volt építve a szárnyba. Ezenkívül található rajta két bomba, és két 63 mm-es Bazooka rakétavető.

A festés:
A festést Revell festékekkel csináltam, a testet sötétzöldre (68) az orrát pirosra, a propellereket feketére, hegyüket sárgára. A matricázás meglepően könnyű volt,elég időt is adott,hogy jól el tudjam helyezni őket. A gép farkánál lévő matricánál a számok és a csíkok egybe vannak, nem kell külön-külön ragasztgatni.
Ez egy remek makett ajánlom mindenkinek, főleg annak aki kedveli az amcsi gépeket.
2010-06-23_120748
2010-06-23_120748
01
01
03
03
04
04
05
05
06
06
07
07
08
08
09
09
2010.06.22.
Utolsó módosítás: 2010.10.04.
Geri93
Makettinfo Online Klub
Értékeld a cikket! ?
A cikket csak bejelentkezett felhasználók értékelhetik. Bejelentkezés, regisztráció
Kuolema
2010.08.24. 17:49:29
Szia Geri93!
Végignéztem a cikkeidet, és feltűnt, hogy egyik repülőd futóműve illetve póttartálya sincs lefestve. A többi résszel nincs semmi probléma, de ha azt szeretnéd, hogy a munkáid igazán jól mutassanak a polcon, akkor ne hagyd meg sehol a műanyag színét. Érdemes továbbá kihúzni vékony ecsettel a kabintető azon részeit, ahol látod, hogy egy kicsit kidudorodik az anyag a sík felületből, mert az igazi gépeken sem átlátszóak a kabintető fém alkartészei. Ha ezekre az apró dolgokra odafigyelsz, egész pofás kis maketteket hozhatsz össze.
További jó makettezést!
Üdvözlettel: Kuolema
Geri93
2010.08.25. 12:50:47
Hello Kuolema!

Köszönöm a segítséget, egyébként én is nézegettem mostanában a makettjeimet és gondoltam ki kéne javítani a hibákat. Továbbá kösz a dicsérő szavakat is.
Kferro
2011.01.17. 08:29:38
Ez a maketted jobban sikerült, mint a múltkori Bf-109-sed. Csak így tovább!
Ugyanakkor van pár észrevételem:

1. A festék nekem túl sűrűnek tűnik, hígítsd meg jobban.
Nem baj, hogy akkor kevésbé fog takarni, de alapszabály, hogy egy réteggel soha ne próbáljunk meg festeni. Inkább több vékony, kevésbé fedő réteget fess, mint egy vastagot.

2. Ahogy Kuolema is leírta előttem, a kabintető keretét mindenképpen fesd le, mert így a makett még olyan befejezetlen hangulata van.
Ehhez használhatsz vékony ecsetet, de jobbnak tartom a maszkolófólia, vagy maszkolófolyadék használatát.

3. Próbálj jobb minőségűbb fotókat készíteni. Igazán csak úgy tudunk a munkádban gyönyörködni, s szükség esetén véleményt mondani, ha jobb minőségűbb fotókon osztod meg velünk a művedet.

4. Olvass minél több fórumot, újságot. Pl. kapásból ajánlanám neked a Pro Modell megvásárlását valamelyik újságosnál. Igaz, nem a legolcsóbb, de még évek múlva is elő fogod venni, erre mérget vehetsz.

Egyelőre ennyi. Nem bántásból írtam, amit írtam, csupán azért, hogy segítsek neked a minél jobb és szebb eredmény elérésében.
Mr_baracus
2011.01.17. 11:58:40
Szia!

csatlakozom az előttem szólókhoz. Én már 15 éve biztos hogy makettezek, de még mindig ecsettel festek. A higításra figyelj oda, ha azt jól eltalálod, akkor öröm festeni. Az arányokra nincs tuti recept, ezt neked kell kitapasztalni. Ha elsőre nem sikerült, akkor sincs semmi gond, próbálgatni kell. Nekem sem jön össze mindig, pedig már néhány makett a hátam mögött van. A kabintető festéstől se féljél, ha véletlenül belemész abba a felületbe amit nem kell festeni, akkor egy higítós papír zsebkendő szélével le tudod óvatosan törölni a felesleget, vagy ha kicsit száradt(20-25 perc), akkor pedig fogpiszkálóval le tudod kaparni. ezt a makettet én is megépítettem, érdemes vele foglalkozni, jó kis darab. További sok sikert és soha ne add fel.
Csongor
2011.01.17. 22:11:26
Szia Geri. Ez sokkal jobban sikerült mint a messer !!!!!!!!!!!!!!! Szépen láccanak a panelvonalak csak rossz a kép minősége de semmi baj igy tovább katona!!!!
Kferro
2011.01.17. 22:25:17
"láccanak"
Íjj, ez fájt!
Geri93
2011.01.18. 15:57:21
Kferro: Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket. Ez egyébként nekem is fájt.
Csongor: Hello! A fényképezést mostanában elkezdtem gyakorolni, úgyhogy a következő cikkeknél már jobb minőségű képek lesznek.
Geri93
2011.01.18. 15:58:07
Továbbá Mr baracus-nak is köszönöm a tanácsokat!
hobbista
2011.01.21. 00:44:07
Szia!
Ahogy a képekből kiveszem, a matricázás remek. Csak így tovább.
Szólj hozzá! ?
Megjegyzést csak bejelentkezett felhasználók írhatnak. Bejelentkezés, regisztráció